fbpx

Πρόγραμμα Πανελλαδικών Εξετάσεων

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΩΝ ΓΕΝΙΚΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ
ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ
(Ο.Π.= ΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ)
ΔΕΥΤΕΡΑ 15/06/2020 ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ & ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/06/2020 ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
    ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19/06/2020 ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΣΠΟΥΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ
    ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
 ΔΕΥΤΕΡΑ  22/06/2020  ΦΥΣΙΚΗ ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
ΣΠΟΥΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 24/06/2020 ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
     ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  26/06/2020  ΧΗΜΕΙΑ ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
ΣΠΟΥΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ
    ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

Ως ώρα έναρξης της εξέτασης ορίζεται η 08:30 π.μ., κοινή για τους υποψηφίους ημερησίων και εσπερινών Λυκείων. Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις 08.00 π.μ. Η διάρκεια εξέτασης κάθε  μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΩΝ ΕΠΑΛ
ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ ΜΑΘΗΜΑ
ΤΡΙΤΗ 16/06/2020 ΝΕΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ
ΠΕΜΠΤΗ 18/06/2020 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (ΑΛΓΕΒΡΑ)
ΣΑΒΒΑΤΟ 20/06/2020 ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΗΧΑΝΩΝ
    ΑΝΑΤΟΜΙΑ - ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ΙΙ
    ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ (ΑΟΘ)
    ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
 ΤΡΙΤΗ 23/06/2020 ΝΑΥΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ-ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΝΑΥΤΙΛΙΑ - ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ
    ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ
    ΔΙΚΤΥΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
    ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΓΕΩΡΓΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ
ΠΕΜΠΤΗ 25/06/2020 ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΑ 2
    ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΚΑΥΣΗΣ ΙΙ (ΜΕΚ ΙΙ)
    ΥΓΙΕΙΝΗ
    ΑΡΧΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ (ΑΟΔ)
ΣΑΒΒΑΤΟ 27/06/2020 ΑΡΧΕΣ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΣ
    ΝΑΥΤΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ
    ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
    ΝΑΥΣΙΠΛΟΪΑ ΙΙ
ΔΕΥΤΕΡΑ 29/06/2020 ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΘΕΡΜΑΝΣΕΩΝ
    ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ
    ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ
    ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΥΛΙΚΩΝ
ΤΡΙΤΗ 30/06/2020 ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΨΥΞΗΣ - ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ
    ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ
    ΨΗΦΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ

Ως ώρα έναρξης ορίζεται η 08:30 π.μ. Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξετάσεων μέχρι τις 08.0 π.μ. Η διάρκεια εξέτασης κάθε μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες, εκτός από το μάθημα ειδικότητας: Αρχιτεκτονικό Σχέδιο, για το οποίο η διάρκεια εξέτασης είναι (4) ώρες.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ ΜΑΘΗΜΑ ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 01 - 07 - 2020 ΑΓΓΛΙΚΑ 10.00 π.μ.
ΠΕΜΠΤΗ 02 - 07 - 2020 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΧΕΔΙΟ 08.30 π.μ.
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 03 - 07 - 2020 ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ 08.30 π.μ.
ΣΑΒΒΑΤΟ 04 - 07 - 2020 ΙΤΑΛΙΚΑ 08.30 π.μ.
ΔΕΥΤΕΡΑ 06 - 07 - 2020 ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ 08.30 π.μ.
ΤΡΙΤΗ 07 - 07 - 2020 ΓΑΛΛΙΚΑ 08.30 π.μ.
ΤΕΤΑΡΤΗ 08 - 07 - 2020 ΙΣΠΑΝΙΚΑ 08.30 π.μ.
ΠΕΜΠΤΗ 09 - 07 - 2020 ΑΡΜΟΝΙΑ 08.30 π.μ.
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 - 07 - 2020 ΕΛΕΓΧΟΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ 17.30 μ.μ.
ΣΑΒΒΑΤΟ 11 - 07 - 2020 ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΚΑΙ ΓΝΩΣΗ 17.30 μ.μ.
ΔΕΥΤΕΡΑ 13 - 07 - 2020 ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΚΑΙ ΕΡΜΗΝΙΑ 08.30 π.μ

Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης:
μέχρι τις 08.00 π.μ. για το μάθημα με ώρα εξέτασης 08.30 π.μ.,
μέχρι τις 09.30 π.μ. για το μάθημα με ώρα εξέτασης 10.00 π.μ.,
μέχρι τις 17:30 μ.μ. για το μάθημα με ώρα εξέτασης 18:00 μ.μ.

Η διάρκεια εξέτασης για τα μαθήματα των ξένων γλωσσών και της Αρμονίας είναι τρεις (3) ώρες, των Σχεδίων (Ελεύθερο και Γραμμικό) είναι έξι (6) ώρες και του ειδικού μαθήματος "Έλεγχος Μουσικών Ακουστικών Ικανοτήτων" είναι περίπου είκοσι (20) λεπτά.
Για το μουσικό μάθημα "Μουσική Αντίληψη και γνώση", η εξέταση στο αντικείμενο της Μουσικής Αντίληψης έχει διάρκεια 30 λεπτά, ενώ η εξέταση στο αντικείμενο της Μουσικής Γνώσης έχει διάρκεια 2 ωρών

Ως προθεσμία διεξαγωγής Υγειονομικής Εξέτασης και Πρακτικής Δοκιμασίας των υποψηφίων (ΓΕΛ και ΕΠΑΛ) για εισαγωγή στα Τμήματα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (ΤΕΦΑΑ) ακαδημαϊκού έτους 2020-21 ορίζεται το διάστημα από την Δευτέρα 29-06-2020 μέχρι και την Παρασκευή 10-07-2020.

Πηγή : www.minedu.gov.gr

Στοιχεία επικοινωνίας

Τηλ: 2310 558585
Fax: 2310 558586

info@omikron.edu.gr

Φιλίππου Φλώρου 62
Εύοσμος - Κορδελιό
Θεσσαλονίκη

Ωράριο λειτουργίας

Δευτέρα έως Παρασκευή

14:00 - 21:00

Ωράριο λειρουγίας

Social Media