Πρόγραμμα Πανελλαδικών Εξετάσεων

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΩΝ ΓΕΝΙΚΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ
ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ
(Ο.Π.= ΟΜΑΔΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 07/06/2017 ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 09/06/2017 ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
    ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ / ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 12/06/2017 ΦΥΣΙΚΗ ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
    ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
    Α.Ε.Π.Π. ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/06/2017 ΛΑΤΙΝΙΚΑ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
    ΧΗΜΕΙΑ ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
    ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/06/2017 ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
    ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΓΕΝΙΚΉΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 19/06/2017 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ & ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
    ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

Ως ώρα έναρξης της εξέτασης ορίζεται η 08:30 π.μ., κοινή για τους υποψηφίους ημερησίων και εσπερινών Λυκείων. Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης μέχρι τις 08.00 π.μ. Η διάρκεια εξέτασης κάθε  μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΩΝ ΕΠΑΛ
ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ ΜΑΘΗΜΑ
ΤΡΙΤΗ 06/06/2017 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ (ΝΕΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ)
ΠΕΜΠΤΗ 08/06/2017 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (ΑΛΓΕΒΡΑ)
ΣΑΒΒΑΤΟ 10/06/2017 ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΥΛΙΚΩΝ
    ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΝΑΤΟΜΙΑΣ - ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑΣ ΙΙ
    ΑΡΧΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ & ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ (Α.Ο.Δ.)
    ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΗΧΑΝΩΝ
    ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΓΕΩΡΓΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ
 ΤΡΙΤΗ 13/06/2017 ΨΗΦΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ
    ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
    ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΦΟΡΤΙΩΝ
    ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ
ΠΕΜΠΤΗ 15/06/2017 ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΚΑΥΣΗΣ ΙΙ (ΜΕΚ ΙΙ)
    ΑΡΧΕΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ & ΠΟΤΩΝ
    ΥΓΙΕΙΝΗ
    ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΤΕΧΝΩΝ - ΕΡΓΑ & ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ
    ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ (Α.Ο.Θ.)
ΣΑΒΒΑΤΟ 17/06/2017 ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΛΟΙΟΥ ΙΙ
    ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ
    ΔΕΝΤΡΟΚΟΜΙΑ
    ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΨΥΞΗΣ & ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ
ΤΡΙΤΗ 20/06/2017 ΔΙΚΤΥΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
    ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΔΙΚΤΥΩΝ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ
    ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΑΝΘΟΚΟΜΙΚΩΝ ΦΥΤΩΝ
    ΝΑΥΣΙΠΛΟΪΑ ΙΙ
    ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ ΙΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 21/06/2017 ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΑ
    ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ
    ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΘΕΡΜΑΝΣΕΩΝ
    ΒΟΟΤΡΟΦΙΑ - ΑΙΓΟΠΡΟΒΑΤΟΤΡΟΦΙΑ

Ως ώρα έναρξης ορίζεται η 08:30 π.μ. Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξετάσεων μέχρι τις 08.0 π.μ. Η διάρκεια εξέτασης κάθε μαθήματος είναι τρεις (3) ώρες, εκτός από το μάθημα ειδικότητας: Αρχιτεκτονικό Σχέδιο, για το οποίο η διάρκεια εξέτασης είναι (4) ώρες.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
ΗΜΕΡΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ ΜΑΘΗΜΑ ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 22/06/2017 ΑΓΓΛΙΚΑ 08.30 π.μ.
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23/06/2017 ΑΡΜΟΝΙΑ 08.30 π.μ.
ΣΑΒΒΑΤΟ 24/06/2017 ΕΛΕΓΧΟΣ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ 08.30 π.μ.
    ΙΣΠΑΝΙΚΑ 15:00 μ.μ.
ΔΕΥΤΕΡΑ 26/06/2017 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΧΕΔΙΟ 08.30 π.μ.
ΤΡΙΤΗ 27/06/2017 ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ 08.30 π.μ.
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/06/2017 ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ 08.30 π.μ.
ΠΕΜΠΤΗ 29/06/2017 ΓΑΛΛΙΚΑ 08.30 π.μ.
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 30/06/2017 ΙΤΑΛΙΚΑ 08.30 π.μ.

Οι υποψήφιοι πρέπει να προσέρχονται στις αίθουσες εξέτασης:
μέχρι τις 08.00 π.μ. για το μάθημα με ώρα εξέτασης 08.30 π.μ.,
μέχρι τις 14.30 μ.μ. για το μάθημα με ώρα εξέτασης 15.00 μ.μ.

Η διάρκεια εξέτασης για τα μαθήματα των ξένων γλωσσών και της Αρμονίας είναι τρεις (3) ώρες, των Σχεδίων (Ελεύθερο και Γραμμικό) είναι έξι (6) ώρες και του ειδικού μαθήματος "Έλεγχος Μουσικών Ακουστικών Ικανοτήτων" είναι περίπου είκοσι (20) λεπτά.

Πηγή : www.minedu.gov.gr

Στοιχεία επικοινωνίας

Τηλ: 2310 558585
Fax: 2310 558586

info@omikron.edu.gr

Φιλίππου Φλώρου 62
Εύοσμος - Κορδελιό
Θεσσαλονίκη

Ωράριο λειτουργίας

Δευτέρα έως Παρασκευή

14:00 - 21:00

Ωράριο λειρουγίας

Social Media